Evian leģenda

15

Tagad par citu padzērienu – par ūdeni.

Nu, bet ko tur daudz par ūdeni? Ūdens paliek ūdens. Ūdens arī Francijā ir ūdens.

Bet nē. Izrādās, ka ūdens Francijā ir kaut kas cits nekā ūdens Latvijā. Ja abi šie ūdeņi būtu identiski – vai būtu jēga vest šurp ūdeni cauri visai Eiropai? Vai būtu jēga maksāt par ūdeni trīs un četras reizes vairāk nekā maksā vietējais mangalītis?

evian-swoosh-eng-logo.jpg

Bet Evian ved cauri visai Eiropai un par Evian mēs labprāt maksājam trīs un četras reizes vairāk nekā maksā parasts ūdens.

Bet kāpēc?

Tāpēc, ka tas ir Evian. Un tur nav nekādas maģijas.

Evian ir spējis radīt par sevi leģendu. Ka tam piemīt dziednieciskas īpašības. Kas tas atklāts jau 1789. gadā. Ka katra lāse filtrējas caur Alpiem 15 gadus pirms iepil pudelē.

Jebkuram produktam ir skaidri jāzina un jāpasaka cilvēkiem, kādu vērtību tas sevī slēpj. Evian to izdara spīdoši, jo, piemēram, Kamerona Diaza savu seju mazgā tikai Evian ūdenī. Tādējādi Evian pozicionējas kā „skaistuma avots“.

Vai Evian ir skaistuma avots?

Nav zināms. Bet cilvēki tam tic, pērk un dzer.

(Varbūt nav būtiski, bet pamēģiniet izlasīt vārdu „Evian“ no otras puses.)

evian_mermaidpreview.jpg

Share.

About Author

15 Comments

 1. Jautājums par ilustrāciju. Kādu leģendu tā rada? Vai nāriņai dzert ūdeni ūdenī ir parocīgi? Ja tas ir paradokss, kāds ir tā mērķis? Un ko nozīmē L’original Tevis aprakstītās evian brenda leģendas kontekstā?

 2. Vispirms — šie jautājumi būtu uzdodami Evian mārketinga nodaļai un apkalpojošajai reklāmas aģentūrai, nevis man. Man neviens nemaksā par to, lai es būtu Evian advokāts.

  Otrkārt — gan Tu, gan es zinām, ka šīs reklāmas tapšanas iemesls ir kāda crazy mākslinieka un ļoti laba pārdevēja darbs. Protams, ka šai reklāmai nav nekāda sakara ar leģendu “skaistuma avots”.

  Treškārt — ja tā dziļāk ņem, tad pareizi jau esi pateicis — “ūdens ūdenī” — kas, pēc būtības pozicionē Evian kā “ūdens labākā daļa” vai “labāks par ūdeni”. Nāriņa peld ūdenī, bet ūdens, ko viņa dzer nav parasts ūdens, bet Evian. Tāda arī stratēģija. Un “L’original” — nu, tas latviski tulkojot nozīmē “autentisks”. Jebkuram spēcīgam brendam ir svarīgi būt “īstam” un “autentiskam”. Tā kā kopumā viss ir pareizi un viss ir kārtībā.

  Ceturtkārt — reklāma piesaista uzmanību un paliek atmiņā. Veidojas asociatīvais slēgums — īpaša reklāma, īpašs ūdens. Galu galā — tās sajūtas, ko rada reklāma projicējas uz ūdeni. Tā kā diezin vai šī reklāma būs īpaši kaitējusi Evian brenda tēlam.

 3. Protams, ka Evian piemīt dziednieciskas īpašības, un arī skaistuma avots tas ir. Jo tas taču ir ūdens! Var iet vēl ekstrēmāk un teikt, ka Evian ir dzīvības avots, jo ūdens tik tiešām tāds ir.
  Mārketinga vēstījums ir perfekts un Evian piemērs ir tiešām labs. Tas ir pat labāks par D&G un PRADA T-krekliem… jo ūdens taču tiešām ir un paliek tikai ūdens…

 4. Nu, ja. Jautājums ir par ko, kur palika sākotnējā stratēģija un kāpēc šodien evian reklāmās no tās palikusi vien grūti izlobāma atblāma “ūdens labākās daļas” izskatā.

 5. (1) manuprāt pozicionēšanos kā “ūdens labākā daļa” ir ļoti grūti nosaukt par “vāju atblāzmu”. tā ir ļoti normāla un spēīga pozīcija.

  (2) “ūdens labākā daļa” varētu būt kā kopējais lietussarga tēls, bet “skaistuma avots” kā viena no apakšlīnijām. Tas ir tāpat kā ir “ekskluzīva šokolāde” un ir “ekskluzīva šokolāde ar marcipānu” — tie nav pretrunīgi vēstījumi. Tie, gluži kā matrjoškas, ietilpst viens otrā. Un ja nav pretrunas — tad viss ir kārtībā. Pat vēl vairāk — tie viens otru stiprina. tā kā nevajag meklēt problēmu kur tās nav.

 6. “If we look cross-category to a marque such as Evian, we see a focused brand that has researched and remained true to a core value of ‘live young’. By generating this single brand idea, which underpins everything it does and works across all communications, it has grown from a traditional French water brand to a powerful and lucrative international lifestyle brand. It has now translated to skincare, music and sport without the need to change the brand name, packaging or brand language. The simple and universal message can be translated and interpreted, both literally and metaphorically, by all consumers.”

 7. [iepriekšējais komentārs] izklausās pēc viena kārtīga mārketinga bulšita.

  Es nekad neesmu paļāvies uz to, ko kāds ir uzrakstījis un pateicis. Nekad neesmu pieņēmis nepārbaudītas lietas kā absolūtās patiesības. Es vienmēr esmu tiecies domāt pats un pārbaudīt visu, ko kāds saka.

  Šāda pieeja ir ļāvusi man nonākt pašam pie sava skatupunkta, pie savas domas, kas nav vis kaut kāds nesakarīgs savārstījums un muldēšana, bet stabila, caurskatāma, loģiski pamatota un secīgos spriedumos balstīta pozīcija.

  Ja kāds saka (vai raksta), ka Evian ir “live young” — es gribu saprast kā tā mašīna darbojas. Kā tas atspoguļojas reklāmās. Kā to saprot cilvēki. Utt.

  manuprāt, šis te “live young” ir bezsakarīga frāze. Tā izklausās gudri, un gandrīz neviens, kas to dzird, neuzdrīkstas apšaubīt, ka tā ir taisnība, jo vienkārši negrib izskatīties stulbs un parādīt, ka kaut ko nesaprot. Daudz labāk taču ir gudri māt ar galvu un teikt “jā, jā!”

  Bet es saku — “tās ir muļķības”. Tas “live young” ir glums teksts bez satura un jēgas.

  Karalis ir kails.

 8. “A popular Greek legend has Alexander the Great’s sister, Thessalonike, turn into a mermaid after her death. She lived, it was said, in the Aegean and when sailors would encounter her, she would ask them only one question: “Is Alexander the king alive?”, to which the correct answer would be “He lives and still rules”. Any other answer would spur her into a rage, where she transformed into a Gorgon and meant doom for the ship and every sailor onboard.”

 9. [par iepriekšējo komentāru]

  komunikāciju speciālisti zina patiesību, ka “nav nozīmes tam ko mēs sakām — nozīme ir tam, ko viņi sadzird”.

  Tie, kuri reiz dzirdējuši šo leģendu, maz ticams, ka sasaistīs to ar Evian nāriņu.

  Bet 99,99% cilvēku šo leģendu nav dzirdējuši un nedzirdēs. Un viņiem ši leģenda nekādā veidā neradīs kontekstu šīs reklāmas uztverei.

  Un galu galā — ja viena nāriņa ir Aleksandra māsa, tas nenozīmē, ka visas nāriņas ir Aleksandra māsas.

 10. “The number One is the number of communication, versatility, and reason. It may also refer to the self. Examine your own views, and see that they are communicated to the people around you.”

 11. “The Jersey Shore shark attacks of 1916 were a series of shark attacks along the coast of New Jersey in which four people were killed and one injured. The attacks occurred between July 1 and July 12, 1916, during a deadly summer heat wave and polio epidemic in the northeastern United States that drove thousands of people to the seaside resorts of the Jersey Shore.”

 12. Man prieks par tevi Krishjon! Esi saglabājis savu neatkarīgo, aso domu un arī no pusaudža galējībām esi izaudzis, Super! .

Leave A Reply