Hansabanka paliek Hansabanka. Cik vēl ilgi.

1

Šodien ar interesi noskatījos (cik var saprast) DDB Latvija producētu “aizkadru” dokumentālo video, kas uzņemts Swedbank jaunās pavasara reklāmas filmēšanas laikā. Droši vien veidotāji cer, ka šis  video varētu kļūt par virālu, ņemot vērā, ka tajā populārais pavārs Mārtiņš Sirmais (kurš vienlaicīgi arī Swedbank reklāmas seja) stāsta par sevi, par naudu, par ēdienu, vecvectēva māju un arī par filmēšanos bankas reklāmās.

Video atklāj interesantu faktu, proti, ka Swedbank nav vienīgā, kura gribējusi savaņģot Sirmo par savu publisko tēlu — bijušas arī citas bankas,  Ķekavas vistas un “kaut kādas” Spilvas.

Tomēr pats interesantākais video sižetā bija nevis atzīšanās nemelošanā un neliekuļošanā, bet gan otrajā mūtē un 47 sekundē izteiktais, ka “man visu laiku Hansabanka ir bijusi vienīgā banka”.

Lūk, pat cilvēks, kurš ir bankas reklāmas seja. Kurš ir filmējies vairākās bankas reklāmās. Kuram taču vajadzētu zināt, ka Hansabanka nav vairs nekāda Hansabanka, bet Swedbanka — vēljoprojām Swedbanku sauc par Hansabanku.

Nu un kas?

Nosaukums ir kā āķītis prātā. Mainot nosaukumu — kopā ar to pazūd arī viss, kas uz tā bijis uzkarināts.

Kamēr cilvēki atcerēsies, un savā prātā Hanzeni turpinās dēvēt par Hanzeni, bankai viss būs ok.

Bet agrāk vai vēlāk Hansabanka pagaisīs no ļaužu atmiņas. Mani interesē kas notiks tad. Vai Swedbank būs paguvusi ielikt gana spēcīgu psiholoģisko enkuru?

Bet pats interesantākais, ka džeki, kuri montēja, šo nelielo misēkli nepamanīja. Jo īstenībā Swedbankas reklamščikiem nav teju cita uzdevuma, kā nodrošināt tēla pārmantojamību no mīlētās Hanzenes un jauno un pagaidām nekādo Swedbanku.

Share.

About Author

1 Comment

  1. Krišjānis Papiņš on

    1 comment
    May 07, 2010
    nnnnn said…
    31.martā saņēmu jaunu Visa eletrcon karti. Tāda pati oranža. Kreisajā stūrī lieliem burtiem rakstīts Hansabanka un vecais logo. Bet bija taču 31.03.2010.

Leave A Reply