Par misiju un vīziju

0

Misijas un vīzijas izstrāde ir viena no menedžmenta mistērijām.

Šķiet, vadītāji uzskata, ka pats  fakts, ka uzņēmumam ir uzrakstīta misija un vīzija, jau ir kā atslēga iekļūšanai kādā īpašā izredzēto kārtā, pats mazākais – elitārā klubā.

ekskluziv.png

Bet kā teica kāds klasiķis – vienīgais jautājums, kam jābūt īstas mākslas pamatā ir „kādēļ tas tiek darīts“. Respektīvi – kāds ir mērķis. Ko jūs ar to gribat panākt. Pateikt. Sasniegt. Iegūt.

Misijām un vīzijām nav cita, kā tikai funkcionāla vērtība. Supersarežģīta, žāvas uzdzenoša vai vienaldzīga misija un vīzija, kas, kopš uzrakstīšanas brīža nevienu uzņēmumā neinteresē, ir tas pats, kas neērts krēsls, kurā neviens nesēž. Tas ir lieks, tā iegāde ir bijusi nejēdzīga resursu šķērdēšana, turklāt tas aizņem vietu un vispār traucē dzīvot.

sickchair.gif

Misijai un vīzijai būtu jābūt kā vadugunij – kā gaismai tuneļa galā, kas liktu cilvēku acīm mirdzēt un sirdīm pukstēt straujāk, un nākt uz darbu par stundu agrāk, jau mostoties ar domu par to, ko vēl tādu varētu izdarīt. Misija un vīzija ir motivators, kurš pasaka darbiniekiem kas šis ir par uzņēmumu, kurp tas dodas, un kā ikviens var palīdzēt, lai mērķis tiktu sasniegts ātrāk un efektīvāk.

 follow-zy-star.png

Esat bijuši koncertā un vērojuši, kā korim pirms sākt dziedāt uzdod toni? – Tieši tāda pati funkcija ir arī misijai un vīzijai. Tās uzskaņo, noskaņo un iedvesmo pavisam praktiski pasakot, kādas iniciatīvas ir vēlamas, bet kādas neatbilst uzņēmuma garam un būtībai.

Misija un vīzija ir fundamentālas brenda sastāvdaļas.

Brends – tas ir nevis uzraksts uz etiķetes, bet PRIEKŠSTATS. Un priekšstats par uzņēmumu nav tikai to cilvēku prātos, kuri pērk gatavo produkciju. Priekšstats par uzņēmumu ir arī darbiniekiem – un, ja jums ir vairāk nekā piecdesmit darbinieku, tad panākt, lai visas skudras baļķi nestu vienā virzienā jau ir nopietna rūpe.

 roudsain.png

Ir nepieciešama skaidrība par PAMATPRINCIPIEM, vajadzīgs kaut kas pēc kā vadīties. Un tās nevar būt sausas, teorētiskas un abstraktas vērtības – tam ir jābūt kaut kam absolūti praktiskam un pielietojamam reālajā dzīvē – šeit un tagad.

 23297725.jpg

Jebkurā uzņēmumā būtiski panākt efektīvu iekšējo komunikāciju, panākt, ka visi saprot, kur ir mērķis, un kas jādara, lai tas tiktu sasniegts.

Un tieši šeit sākas brendings – priekšstatu veidošana uzņēmuma darbiniekiem par uzņēmumu. Kāds tas ir, kurp tas dodas, ar ko tas ir labāks un atškirīgs.

Un nekad nevar būt tā, ka brends ir vienā kabatā, bet misija un vīzija – citā. Šīs lietas ne tikai ir savstarpēji saistītas – tās viena otru ved.

 roku-rokaa.jpg

Lai kaut ko skaidri pateiktu, ir jāzina, ko gribam teikt. Tieši tas pats par brendu veidošanu – kā gan iespējams radīt priekšstatu par uzņēmumu, ja nav skaidri zināms, kāds priekšstats jāveido?

Vai jūs uzņemtos būvēt māju, ja nebūtu ne projekta, ne vispār zināms kāda māja jāuzbūvē?

Misijas un vīzijas – tie ir brenda projekta ieviešanas instrumenti.

Pamatā nepieciešama skaidra platforma, skaidrs projekts, kas pasaka kāds priekšstats par uzņēmumu nepieciešams, lai tas efektīvāk sasniegtu savus mērķus un apsteigtu konkurentus.

platform.jpg 

Share.

About Author

Leave A Reply